Zabrana skupova protiv migranata

Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije zabraniće skupove koje su za 31. avgust protiv migranata najavile organizacije poput "Dveri", "Naši" i "Obraz", rekao je danas ministar Nebojša Stefanović.

Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije zabraniće skupove koje su za 31. avgust protiv migranata najavile organizacije poput "Dveri", "Naši" i "Obraz", rekao je danas ministar Nebojša Stefanović.

"Nećemo dozvoliti da ispoljavanje netrpeljivosti i mržnje bude nešto što je obeležje Srbije. MUP neće dozvoliti održavanje bilo kakvih skupova protiv migranata i ljudi koji prolaze kroz Srbiju naterani na to teškim uslovima ili ratom u svojoj zemlji", poručio je Stefanović.

On je novinarima rekao da MUP neće podržati nikakva fašistička okupljanja, pogotovo što Srbija ima dugu antifašističku tradiciju. Srbija, prema njegovim rečima, želi da uputi poruku da su svi ljudi koji prolaze kroz našu zemlju uvek dobro, toplo i domaćinski primljeni.

"Srbija hoće da pokaže da je dobar domaćin i da sve ljude koji dolaze primi na način da je to u skladu sa svim evropskim standardima, istinskom demokratijom i svim slobodama, a svi oni koji razmišljaju o tome da svoju mržnju iskazuju prema ovim ljudima neka to čine na nekom drugom mestu, a ne u Srbiji", istakao je Stefanović.

OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • 26.08.2015 13:23
    Još jedan dokaz....
    .... da je aktuelna vlast uzela veliki novac za prolaz migranata baš ovim putem. Kroz Srbiju! Kako bi inače bilo moguće da ne postoji kriza ovakve vrste ni na jednom drugom koridoru ka zemljama evropske unije. Zar ne bi bilo logično da iz Sirije, preko Turske uđu u Bugarsku? I eto ih u EU. Ovako, treba obezbediti logistiku u svakom smislu. Oni nisu krenuli slučajno, baš ovuda. Žao mi je svih ljudi koji beže od rata, bede, i nevolje, ali neko je dao zeleno svetlo...i svi se prave ludi. EU, takođe. Mi i ovo treba da progutamo kao ćurka kukuruz!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Zašto vozovi u Srbiji kasne?

Profesor Saobraćajnog fakulteta u penziji Milan Vujanić izjavio je FoNetu da red vožnje na prugama u Srbiji treba uskladiti sa stanjem vozila i pruga, bez prevelike ambicioznosti.

Vuk Jeremić: Ni mrtav se ne vraćam u politiku

Bivši političar i diplomata Vuk Jeremić, sada profesor međunarodnih odnosa u Francuskoj i Kini i glavni i odgovorni urednik časopisa Horajzons, izjavio je da se "ni mrtav" ne vraća u politiku.